ANUNȚURI

Dragi elevi și părinți, unitatea noastră școlară se află în scenariul verde/galben, motiv pentru care vom relua cursurile față în față, adică toți elevii din clasele de primar si gimnazial, clasele a XI-a si a XII/XIII liceu și postliceal, vor fi prezenți zilnic la școală.
Elevii de la învățamantul profesional si liceu frecventa redusă și seral(mai puțin clasele a XIII-a) vor fi împărțiți în grupe. O grupa vine la școală, iar o grupă desfășoară ore online(diriginții anunță fiecare elev din ce grupă face parte).
Pentru învățarea în școală, s-au asigurat toate măsurile de siguranță recomandate de către Ministerul Sănătății, așadar cursurile vor începe în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-COV-2.
Luni, 14 septembrie, revenim la școală după următorul grafic:
Clasele din învățământul primar- ora 8,00
Clasele din învățământul gimnazial- ora 9,00
Clasele din învățământul liceal- zi ora 9,30
Clasele din învățământul profesional a IX-a si 11PC, 11VO și 11 M- ora 11,00(grupele anunțate)
Clasele din învățământul profesional a X-a si 11ER, 11LD- ora 10,00(grupele anuțate)
Din păcate, anul acesta nu vom organiza festivitate de deschidere. ( recomandarea Ministerului Educație )
Părinții nu au permisiunea de a intra în incinta scolii.
Copiii vor fi preluați de un profesor diriginte/ învățător la intrarea în curtea școlii.
Purtarea măștii este obligatorie!
Respectarea distanțării fizice este obligatorie!
Vă așteptăm cu drag! 🤗
Continuăm împreună, continuăm sănătoși!